LAMİNAT PARKE

Dekor kağıtların reçine emme yeteneğinden faydalanılarak melamin formaldehit ve fenol formaldehit reçineleri emdirilerek uygun sıcaklık ve basınçta preslenerek elde edilen yüzey kaplama malzemesidir. Değişik renk ve desen çeşidi estetiklik,ekonomiklik ve kullanım kolaylığı ile hijyenik olmasının yanı sıra değişik tasarımı ve görüntüsü ile her türlü mobilya yapımında yoğun olarak kullanılan bir malzemedir.

>Laminatın sunduğu avantajlar nelerdir?

Darbe mukavemeti çok fazladır
Rutubete dayanıklıdır
Kanserojen madde içermez
Ses ve ısı yalıtımını sağlar
Sigara yanıklarına karşı dayanıklıdır
Asit ve bazlara karşı dayanıklıdır
Renk değiştirmez
Çatlama, kazınma ve yüzey aşınmasına karşı dayanıklıdır
İşçiliği kolaydır ve ebat alternatifleri vardır.
Temizliği kolaydır ve hijyeniktir.

Yüksek Basınç Laminatı (HPL)

170 derece sıcaklık altında yaklaşık 100-120 kg/cm2 basınç ile 60-90 dakika çok katlı preslerde preslenerek elde edilir. Bu sıcaklık ve basınç nedeniyle sıkı bir doku elde edildiğinden dayanıklılık ve ve bakteri tutmama özelliğine sahiptir.

Ürün Bilgileri

· Dekoratif melamin kaplama (Alüminyum oksit şeffaf film) HDF üzerine ısıl laminasyon yolu ile kaplanmıştır ve günümüzde yapılmakta olan en sert yüzey kaplamalarından biridir.

· Kimyasal olarak doyurulmuş melamin tabaka solmayı önler ve hatta değişen perspektif ve şartlarda da rengini muhafaza eder.

· Kabartmalı yarı mat cila ile gerçek ahşap görünümü verir.

· Yüksek yoğunluktaki ana malzeme HDF, 900 kg/m3'ten daha fazla ve halen üretilebilen en yüksek yoğunlukta olup, darbeye ve rutubete dayanıklıdır.